Nagrody i wyróżnienia podczas FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2016 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 27.04.2016

Za nami 14 edycja targów Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja organizowanych przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Było to największe w Polsce spotkanie dedykowane branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. W zakończonej edycji targów udział wzięło 172 wystawców oraz 5.900 uczestników z Polski i z za granicy. Odwiedzający reprezentowali 20 krajów: Belgię, Białoruś, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Hiszpanię, Holandię, Kuwejt, Litwę, Łotwę, Niemcy, Norwegię, Polskę, Słowację, Szwecję, Ukrainę, Wielką Brytanię i Włochy.

 

 

2016 4 14 1

 

 

Oprócz bardzo ciekawych wykładów seminaryjnych imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych wydarzeń takich jak: dwie Areny Technologii z prezentacją w jednym miejscu 11 sekcyjnych central wentylacyjnych oraz pompy ciepła różnych producentów, Strefa Instalatora z pokazami i konkursami dla instalatorów, Strefa Wiedzy SPW, Warsztaty Projektanta, Warsztaty Chłodnicze, Akademia BIM/CAD.

 

 

2016 4 14 4

 

 

Podobnie jak w latach ubiegłych organizator targów Stowarzyszenie Polska Wentylacja, zorganizował Konkurs NAJCIEKAWSZY PRODUKT 2016. Wystawcy targów zgłosili aż 64 nowości w dwóch kategoriach: Wentylacja i Klimatyzacja. Były to nowości rynkowe, najnowsze urządzenia, które zostały wprowadzone na rynek po 1 stycznia 2015 roku. Głosami odwiedzających targi tytuł Najciekawszy Produkt 2016 zdobyli: 

  •  w kategorii wentylacja: Centrala wentylacyjna z hybrydowym odzyskiem ciepła – zgłaszający KLIMOR S.A. 
  •  w kategorii klimatyzacja: System VRV IV- I – zgłaszający DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND

 

 

 

Centrala wentylacyjna z hybrydowym odzyskiem ciepła MCKS-CPR-HPM w wykonaniu standardowym, modułowym, w zależności od przeznaczenia, występuje w wersji zewnętrznej i wewnętrznej. Dedykowana jest do wentylacji i klimatyzacji różnego rodzaju obiektów, gdzie bardzo ważne jest ograniczenie konsumpcji energii. Centrala składa się z bloków z filtrami kieszeniowymi klasy F7 na nawiewie i klasy M5 na wywiewie, wysokosprawnego odzysku ciepła krzyżowo-przeciwprądowego,
pompy ciepła ze sprężarkami typu DC INVERTER oraz z wentylatorów z napędem bezpośrednim z zabudowanymi silnikami typu EC. Zastosowanie płynnie sterowanych sprężarek na czynnik chłodniczy R410a umożliwia uzyskanie stabilnej temperatury w pomieszczeniu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Układ centrali pozwala na pracę w okresie całego roku przy pełnej sprawności odzysku ciepła. Centrala wyposażona jest w układ automatyki zapewniający ekonomiczną pracę urządzenia, dający możliwość podłączenia do BMS oraz
sterowania centrali przez stronę internetową. Zastosowanie wielostopniowego
odzysku ciepła i odpowiedniego algorytmu pracy pozwala uzyskać wskaźniki EER=8 i COP=21 dla całej centrali.Centrala wentylacyjna z hybrydowym odzyskiem ciepła MCKS-CPR-HPM w wykonaniu standardowym, modułowym, w zależności od przeznaczenia, występuje w wersji zewnętrznej i wewnętrznej. Dedykowana jest do wentylacji i klimatyzacji różnego rodzaju obiektów, gdzie bardzo ważne jest
ograniczenie konsumpcji energii. Centrala składa się z bloków z filtrami kieszeniowymi klasy F7 na nawiewie i klasy M5 na wywiewie, wysokosprawnego odzysku ciepła krzyżowo-przeciwprądowego, pompy ciepła ze sprężarkami typu DC INVERTER oraz z wentylatorów z napędem bezpośrednim z zabudowanymi silnikami typu EC. Zastosowanie płynnie sterowanych sprężarek na czynnik chłodniczy R410a umożliwia uzyskanie stabilnej temperatury w pomieszczeniu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Układ centrali pozwala na pracę w okresie całego roku przy pełnej sprawności odzysku ciepła. Centrala wyposażona jest w układ automatyki zapewniający ekonomiczną pracę urządzenia, dający możliwość podłączenia do BMS oraz sterowania centrali przez stronę internetową. Zastosowanie wielostopniowego odzysku ciepła i odpowiedniego algorytmu pracy pozwala uzyskać
wskaźniki EER=8 i COP=21 dla całej centrali.

 

2016 4 14 2

 

 

 

VRV-i Daikin to rozwiązanie dedykowane do instalacji w miejscach, w których nie ma możliwości posadowienia agregatu zewnętrznego. System instalowany jest w całości wewnątrz obiektu, widoczne są tylko kratki wentylacyjne na elewacji. Jest to najlepsze rozwiązanie dla wymagających lokalizacji miejskich takich jak budynki zabytkowe czy gęsta zabudowa. Dzięki cichej pracy oraz łatwości wtopienia w otoczenie można łatwiej uzyskać pozwolenie na budowę. Kompaktowe wymiary maksymalizują przestrzeń użytkową w pomieszczeniu. Urządzenia pracują z najwyższym wskaźnikiem efektywności sezonowej w swojej klasie (ESEER), a to oznacza niższe zużycie energii, mniejsze koszty i obniżenie emisji CO2. Dodatkowa unikalna funkcja zmiennej temperatury czynnika chłodniczego eliminuje zimne przeciągi i nieprzerwanie dostosowuje pracę urządzenia do rzeczywistych warunków.

 

2016 4 14 3

 

 

Nagrody branżowe

 

Podczas wieczornej gali w pierwszym dniu targów ogłoszono laureatów Nagród branżowych przyznawanych przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Już po raz drugi Stowarzyszenie przyznało nagrody DELTA, PASCAL oraz nagrody specjalne Zarządu. 

 

 

2016 4 14 5

 

2016 4 14 6

 

 

Nagroda Biznesowa DELTA 2016

 

Podobnie jak przy zeszłorocznej edycji, Stowarzyszenie Polska Wentylacja przeprowadziło analizę ekonomiczną blisko 300 przedsiębiorstw działających w branży wentylacyjno- klimatyzacyjnej: producentów, importerów, firm handlowych i wykonawców. Celem analizy, która objęła cztery ostatnie lata było określenie tempa rozwoju branży oraz odniesienie kondycji poszczególnych przedsiębiorstw do średniej branżowej. Nagrody DELTA przyznano najbardziej dynamicznym i skutecznym biznesowo firmom są więc synonimem pozytywnych zmian i rozwoju biznesu w naszej branży.

 

Nagrodę Delta przyznano w trzech kategoriach:

  •  w kategorii powyżej 21 lat (fi rmy dojrzałe): 1. Klimor (dynamika wzrostu 124%), 2. Nyborg Mawent (117%), 3. Frapol (116%);
  •  w kategorii 11-21 lat na rynku: 1. Free Polska (150%), 2. ebm-papst (115%), 3. Scrol (112%);
  •  w kategorii do 10 lat: 1. Harmann Polska (143%), 2. Ampar Klima (127%), 3. Ventia (123%).

 

 

2016 4 15 1

 

 

Nagroda PASCAL 2016

 

PASCAL to kolejna prestiżowa nagroda, którą uhonorowano tego wieczoru wiodące biura projektów realizujące instalacje wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia budynków. W tym roku do konkursu zgłoszono 16 obiektów – od małych po duże prestiżowe obiekty. Powołana przez Stowarzyszenie Kapituła Nagród, w której skład wchodzą doświadczeni i szanowani specjaliści branżowi – dr inż. Leszek Targowski, dr inż. Piotr Bartkiewicz i dr inż. Tomasz Klinke – nominowała 11 realizacji obiektów. Kapituła oceniała walory koncepcji projektowych, w szczególności rozwiązania wpływające na racjonalne użytkowanie energii i komfort użytkowania budynków.

 

 

2016 4 15 2

 

 

Zdaniem specjalistów przyznano trzy równorzędne nagrody, które wręczył Dyrektor Biura Stowarzyszenia Polska Wentylacja, Tomasz Trusewicz:

1. Buro Happold Polska za projekt instalacji w obiekcie Spectrum Tower w Warszawie. Nagrodę przyznano za niekonwencjonalne rozwiązania stosowane podczas modernizacji budynku i rewitalizacji instalacji klimatyzacyjno- wentylacyjnej.

2. Epstein za projekt instalacji w Cosmopolitan Tower (budynek mieszkalny z usługami). Doceniono umiejętne i kompleksowe rozwiązania instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej w budynku wielofunkcyjnym, obejmującym nowoczesne przestrzenie mieszkalne (trzeci co do wielkości budynek mieszkalny w Polsce), przy spełnieniu wymagań oszczędności energii i zachowaniu prawidłowej jakości powietrza we wnętrzach.

3. Roger Preston Polska za projekt instalacji w budynku biurowo-handlowym Green Day we Wrocławiu.

 

Nominacje do nagrody otrzymały także firmy: A.K. Klima, CEGroup, Instal-Klima-Projekt, Mercury Engineering Polska, Polcon Consulting, Sinap oraz WSP Polska. Pracownie wyróżniono dyplomami.

 

 

2016 4 15 3

 

 

Nagrody specjalne Zarządu Stowarzyszenia Polska Wentylacja 

 

Zarząd Stowarzyszenia Polska Wentylacja po raz drugi postanowił również uhonorować osoby związane z branżą wentylacyjno-klimatyzacyjną za szczególne dokonania. Celem przyznania Nagród Zarządu było wskazanie osobowości – osób, które odnoszą spektakularne sukcesy, wyróżniają się pomysłami i metodami prowadzenia działalności. Przyznano trzy równorzędne nagrody:

1. Daniel Jaśkiewicz, Prezes Grupy Klima-Therm – za sukcesy biznesowe i znalezienie synergii między markami Klimor i Fujitsu;

2. Krzysztof Nowak i Andrzej Wajsprych z firmy Uniwersa – za wkład w polską wentylację, polską myśl techniczną, którą laureaci konsekwentnie realizują, za własne projekty marketingowe i biznesowe i za prowadzenie biznesu z ludzką twarzą;

3. Piotr Urasiński z firmy BSH Technik Polska i TROX Technik Polska – za wieloletni wkład w promocję wentylacji oddymiającej w Polsce i konsekwentne utrzymywanie wysokiej pozycji rynkowej.

 

 

2016 4 15 4

 

2016 4 15 5

 

 

Pełną fotorelacją znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://chlodnictwoiklimatyzacja.pl/fotoreportaze.html

 

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.